Open Show Results - October 2015
Judge: Mr M Edwards (Silverjade)
Class Results
Class 1. Minor Puppy Dog (4 entries)
1st Klassna Day Dreamer For Bilijees
2nd Lireva's Tarquin Fly The Bear
3rd Bonnie Bears Tiny Tot
4th Jerome Of Oz (RAF)
Class 2. Puppy Dog (7 entries)
1st Klassna Day Dreamer For Bilijees
2nd Norvanik Love Machine
3rd Moorslade Cracker Jack
4th Breezelyn Licence To Thrill
Class 3. Junior Dog (7 entries)
1st Kimimela The Dashing Prince By Abbeyleigh
2nd Leahcartoys Nice Surprise
3rd Baromar Toyah's Parti Boy
4th Gillipom Pure Faith At Vaders
VHC Bonnie Bears Jack In The Box
Class 4. Novice Dog (3 entries)
1st Lireva's Tarquin Fly The Bear
2nd Petitpom Top Gun
3rd Jerome Of Oz (RAF)
Class 5. Undergraduate Dog (3 entries)
1st Jerome Of Oz (RAF)
2nd Gillipom Pure Faith At Vaders
3rd Bonnie Bears Jack In The Box
Class 6. Post Graduate Dog (3 entries)
1st Kimimela The Dashing Prince By Abbeyleigh
2nd Elmway Elegant Emperor By Petitpom JW ShCM
3rd Lireva's Sircus Clown
Class 7. Limit Dog (5 entries)
1st Belliver Surely Not Black At Lireva (Imp)
2nd Abbeyleigh Smarty Pom
3rd Gillipom Braveart
4th Baromar Ice King
Class 8. Open Dog (0 entries)
Class 9. Special Beginners Dog (1 entry)
1st Petitpom Top Gun
Class 10. Minor Puppy Bitch (2 entries)
1st Baromar Its Sno Surprise To Breezelyn
2nd Bonnie Bears Penny Pop
Class 11. Puppy Bitch (4 entries)
1st Abbeyleigh Cherry B
2nd Leahcartoys Ruby Tuesday
3rd Bonnie Bears Penny Pop
4th Paavali's Adalwolfa At Breezelyn
Class 12. Junior Bitch (5 entries)
1st Rayemil Miss Demeanor
2nd Bonnie Bears Pumpkin Pie
3rd Breezelyn Miss Moneypenny At Keisyl
4th Lireva's the Beautiful South
VHC Eluy Frozen Magic
Class 13. Novice Bitch (1 entry)
Class 14. Under Graduate Bitch (0 entries)
Class 15. Post Graduate Bitch (1 entry)
1st Lireva's The Beautiful South
Class 16. Limit Bitch (4 entries)
1st Baromar Ice Queen
2nd Vaders Enchanted Fairy To Clanester
3rd Gillipom Driving Miss Diasy
4th Eluy If You Got It Flaunt It
Class 17. Open Bitch (2 entries)
1st Lireva's Teddy Bear's Picnic
2nd Gillipom Crystal Illusion
Class 18. Special Beginners Bitch (0 entries)
Class 19. Special Open Orange - Dog/Bitch (1 entry)
1st Lireva's Teddy Bear's Picnic
Class 20. Special Open Orange Sable - Dog/Bitch (0 entries)
Class 21. Special Open Black or Chocolate - Dog/Bitch (1 entry)
1st Vaders Enchanted Fairy To Clanester
Class 22. Special Open Any Other Colour - Dog/Bitch (2 entries)
1st Baromars Toyahs Parti Boy
Class 23. Veteran - Dog/Bitch (0 entries)
Best Dog Kimimela The Dashing Prince By Abbeyleigh
Reserve Best Dog Belliver Surely Not Black At Lireva (Imp)
Best Bitch Rayemil Miss Demeanor
Reserve Best Bitch Abbeyleigh Cherry B
Best In Show Kimimela The Dashing Price By Abbeyleigh
Reserve Best In Show Belliver Surely Not Black At Lireva (Imp)
Best Puppy In Show Klassna Day Dreamer For Bilijees
Reserve Best Puppy In Show Abbeyleigh Cherry B
Class 24. Members Open Stakes (1 entry)
1st Belliver Surely Not Black At Lireva